برای گرفتن کارت ملی هوشمند به کجا باید مراجعه کنیم؟

برای گرفتن کارت ملی هوشمند به کجا باید مراجعه کنیم؟

5 / 0
[ 0 رای ]

برای گرفتن کارت ملی هوشمند به کجا باید مراجعه کنیم؟

رئیس همایش دفاتر پیشخوان دولت اعلام کرد ارائه کارت ملی هوشمند و سلامت اصناف به دفاتر پیشخوان واگذار شد.

سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان خدمات دولت با حضور نمایندگان مجلس و دولت صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.

این همایش با رونمایی از ۵ طرح ملی که شامل ۱٫طرح یکپارچه مکاتبات دولت، ۲٫کارت سلامت اصناف در وزارت بهداشت، ۳٫طرح تأییدیه تحصلی مربوط به وزارت آموزش و پرورش، ۴٫کارت ملی هوشمند، ۵٫انتقال ترافیک دفاتر پیشخوان خدمات دولت در بستر شبکه اطلاعات می‌شد همراه بود.

علیرضا فیض بخش رئیس سازمان مدیریت و حمل و نقل سوخت در این همایش با اشاره به اینکه دفاتر پیشخوان درسال ۸۹ شروع به کار کرده است، گفت: این دفاتر ظرف ۵ سال توسعه کمی خوبی یافته اما این موضوع همراه با تعمیق خدمات نبوده است. لذا در دو سال فعالیت دولت تدبیر و امید رویکرد تعمیق در ارائه خدمات توسط دفاتر را در دستور کار قرار دادیم و مجری درگاه دولت را کانون دفاتر پیشخوان گذاشتیم.

وی عنوان کرد: در سومین همایش نیز تمایل داشتیم تا از سه طرح رونمایی کنیم اما با توجه به اینکه میزان طرح‌های ارائه شده بالا بود تصمیم گرفتیم این میزان را به ۵ طرح ارتقا دهیم که مبنای ما طرح‌های ملی و به اجرا رسیده بود.

فیض بخش خاطرنشان کرد: طرح یکپارچه مکاتبات دولت منجر به کاهش سفرهای غیرضرور می‌شود و کارت سلامت اصناف نیز که معروف به وزارت بهداشت است دو میلیون تراکنش را از طریق دفاتر پیشخوان دولت داشته است.

وی بزرگترین طرح از منظور حجمی را که امروز به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد، کارت هوشمند ملی دانست و گفت: ارائه این خدمت به دفاتر واگذار شده و در سال جاری می‌تواند ۱۶ میلیون تراکنش را به خود اختصاص دهد.

به گزارش تسنیم، این پنج طرح با حضور فانی وزیر آمزوش و پرورش، ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس، معاونان وزیر امور بهداشت و وزیر کشور رونمایی شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.